Založ si blog

STÍHAČKY, VLAKY A ČI DETI?

Národná rada schválila razantné zvýšenie rodičovských príspevkov. Je to najlepšie opatrenie, aké parlament za štyri roky svojho fungovania prijal, pretože je smerované na podporu  mladých rodín s malými deťmi. Možno mu vytknúť len dve veci – že prichádza až na konci funkčného obdobia vlády a parlamentu, a že problémy mladých rodín s deťmi rieši len vo veľmi obmedzenom rozsahu. Zvýšenie rodičovských príspevkov pre rodičov, ktorí pred narodením dieťaťa pracovali, z 220,70 na 370 eur je síce chvályhodné, ale sú stále na hony vzdialené priemernej mzde, ktorá sa pohybuje na úrovni 1000 eur. Prepad príjmov rodičov na materskej je naďalej obrovský. To znamená, že aj motivácia mladých ľudí pre založenie rodiny a počatie detí zostáva nedostatočná. Vláda a parlament sa motajú v bludnom kruhu, keď verejné zdroje sa rozplývajú v príliš mnohých prioritách. Budúcnosť národa, ktorá sa primárne opiera o to, či národ vymiera alebo naopak, počet jeho obyvateľstva rastie, zostáva vo hviezdach. Má byť prioritou to, aby sme sa stali „vojenskou veľmocou“ a aby podiel výdavkov na armádu dosiahol 2 % HDP? Nákup amerických stíhačiek rešpektovaný naprieč politickým spektrom to naznačuje. Alebo to majú byť plošne realizované vlaky a či obedy zadarmo, bez ohľadu na sociálne pomery prijímateľov, ako to presadila súčasná vláda? Alebo to majú byť miliardy eur strkané do 2. dôchodkového piliera, ktorý však dokáže vyššie dôchodky zabezpečiť len pre najvyššie zárobkové skupiny, a aj to len za predpokladu, že ho na kolená nezrazí najbližšia ekonomická kríza? Pre koho to všetko bude, ak slovenský národ bude pomaly, ale iste vymierať? Politická strana Národná Koalícia začlenila do svojej programovej vízie ako kľúčovú tézu MILIARDU PRE RODINY. Nie miliardu na stíhačky, nie miliardu na dôchodky pre bohatých, nie stovky miliónov na plošne uplatňované vlaky, či obedy zadarmo a rekreačné poukazy, ale MILIARDU pre podporu mladých rodín s deťmi. Beriete to?

Zemiaky nad zlato

20.09.2019

Chorvátske denníky priniesli alarmujúcu správu – dovozcovia chcú zasypať Chorvátsko starými zemiakmi z Nemecka. Nemci chcú vyprázdniť svoje sklady od starých zemiakov, aby ich mohli naplniť viac »

Buďme hrdí na ozbrojený odpor slovenského národa proti fašizmu

22.08.2019

Značná časť mladej generácie na Slovensku nemá ani len elementárne vedomosti z modernej histórie. Myslí si, že Európu v 2. svetovej vojne oslobodili Američania, že Slovenské národné povstanie viac »

Zuzane to v Nemecku pristalo. Ale čo z toho?

21.08.2019

Dnes to v Nemecku Zuzane Čaputovej veľmi pristalo. Na vyvolanie záujmu médií to však očividne nestačilo. Naopak. Nemecké médiá mali jej návštevu na háku. Snáď, keby položila pár správnych viac »

tehotná žena, žena pred pôrodom

Rakúšanky budú chodiť rodiť do Bratislavy

29.01.2020 20:47

Rodičky, ktorých pôrod sa skomplikuje, by mali začať voziť z rakúskeho Hainburgu do bratislavských nemocníc.

Andrea Kalavská

Kalavská: Slovenské zdravotníctvo je starý tanker

29.01.2020 18:51

Bývalá ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská to povedala na konferencii tieňových ministrov zdravotníctva.

kia

Žilinskej Kii hrozí zastavenie výroby

29.01.2020 18:15

Štrajk autodopravcov zašiel už do krajností. Blokáda hraníc vyústila do obmedzenia automobiliek, na ktoré je odkázané slovenské hospodárstvo.

pocasie 30 1 2020

Zmrzneme vo februári? Počasie poriadne prekvapí

29.01.2020 17:39

Končí sa druhý zimný mesiac a čoskoro sa začne tretí. Už najbližšie dni naznačia, aký bude. Február často volajú studený - bude naozaj taký, akú má povesť?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 16773x
Priemerná čítanosť článkov: 2097x

Autor blogu

Kategórie