Založ si blog

Zuzane to v Nemecku pristalo. Ale čo z toho?

Dnes to v Nemecku Zuzane Čaputovej veľmi pristalo. Na vyvolanie záujmu médií to však očividne nestačilo. Naopak. Nemecké médiá mali jej návštevu na háku. Snáď, keby položila pár správnych otázok, tlačová sála by praskala vo švíkoch. Tak, ako sa pred časom odvážne (a detinsky) spýtala ministra zahraničných vecí Číny na dodržiavanie ľudských práv. Mohla sa predsa opýtať nemeckých partnerov na uplatňovanie sankcií proti Rusku, ktoré sama po nástupe do prezidentskej funkcie označila za nevyhnutné. Ako to, že sa veselo buduje rusko-nemecký plynovod Nord Stream II, ako to, že firma Mercedes otvorila v Rusku novú fabriku, a podobne. Nedozrel už čas na zrušenie nezmyselných sankcií? Veď podľa záverečného komuniké návštevy naše krajiny vyznávajú rovnaké hodnoty, rovnaké prístupy. Alebo povinnosť dodržiavať sankcie platí len pre tých menších a slabších? A tí silnejší smú vodu kázať a víno piť? Zuzana Čaputová sa rada štylizuje do pozície bojovnice za rovnosť a spravodlivosť. V Nemecku však sklopila oči a stisla kolená pevne k sebe. Zuzane to v Nemecku pristalo, ale čo z toho?

Buďme hrdí na ozbrojený odpor slovenského národa proti fašizmu

22.08.2019

Značná časť mladej generácie na Slovensku nemá ani len elementárne vedomosti z modernej histórie. Myslí si, že Európu v 2. svetovej vojne oslobodili Američania, že Slovenské národné povstanie viac »

VATRY ZVRCHOVANOSTI ZAPAĽUJÚ NACIONALISTI

17.07.2019

Tak toto som sa dnes dozvedel zo slovenskej Wikipedie: Na oslavu prijatia Deklarácie Slovenskej národnej rady sa v júli na desiatkach miest Slovenska konajú zhromaždenia občanov pri vatrách, ktoré viac »

Slovensko stojí pred hrozivým objatím

15.07.2019

Liberálne zoskupenie PS-Spolu a kresťanské KDH uzatvorili spoločnú dohodu. Za dverami čakajú na prijatie do tohto spolku liberálni Kiskovci a Sulíkovci. Z pozície potenciálnych partnerov sa viac »

Žilina

Žilina vstúpi do Únie miest Slovenska na začiatku roka 2020

17.09.2019 23:03

Vstup mesta do ÚMS podporilo 23 poslancov, proti nebol nikto.

dieťa, šikana, pedofil, strach, plač

V prípade pohlavného zneužívania by mali súdiť dvoch kňazov

17.09.2019 22:23

K údajnému zneužívaniu došlo na pôde seminára sv. Pia X., inštitúcie nachádzajúcej sa vo Vatikáne.

Spain Politics

Španielsko čakajú štvrté voľby za štyri roky

17.09.2019 21:41, aktualizované: 21:59

Posledné parlamentné voľby sa v Španielsku konali v apríli.

paprikový sprej, kaser

Košické gymnázium evakuovali dva razy

17.09.2019 20:40

Podľa jedného z rodičov študenta, ktorý navštevuje školu, bola do ovzdušia vypustená zatiaľ neznáma dráždivá látka a žiaci a personál školy začali kašľať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 11568x
Priemerná čítanosť článkov: 1928x

Autor blogu

Kategórie