Založ si blog

VATRY ZVRCHOVANOSTI ZAPAĽUJÚ NACIONALISTI

Tak toto som sa dnes dozvedel zo slovenskej Wikipedie:
Na oslavu prijatia Deklarácie Slovenskej národnej rady sa v júli na desiatkach miest Slovenska konajú zhromaždenia občanov pri vatrách, ktoré dostali názov vatry zvrchovanosti. Tradícia vatier zvrchovanosti sa do značnej miery spája s politickými a občianskymi aktivitami NACIONALISTICKY ORIENTOVANEJ ČASTI slovenskej verejnosti. Už v jej počiatkoch si ju prisvojilo HZDS, do súčasnosti ju zachovávajú najmä Matica slovenská, SNS a Smer-SD.
To sme sa dočkali!!! Tí,ktorí oslavujú Deklaráciu zvrchovanosti ako historický prejav vôle Slovákov po národno-štátnej emancipácii, sú slovenskou Wikipédiou označení za nacionalistov. Tí, ktorí 17. júla zazerajú spoza kríčkov a s opovrhnutím komentujú oslavy ako trápne prejavy lokálpatriotizmu a národovectva, sú tí slušní, občianski a povolaní prevziať po najbližších voľbách vládu na Slovensku. Vrátane kádehákov, ktorí v roku 1992 Deklaráciu o zvrchovanosti v parlamente nepodporili, a liberálov, ktorí odjakživa hlásali, že boli proti vzniku slovenskej štátnosti.
Ako to spieva Richard Muller?
Prečo ľudia pália mosty
Prečo sú len takí sprostí…

STÍHAČKY, VLAKY A ČI DETI?

23.09.2019

Národná rada schválila razantné zvýšenie rodičovských príspevkov. Je to najlepšie opatrenie, aké parlament za štyri roky svojho fungovania prijal, pretože je smerované na podporu mladých viac »

Zemiaky nad zlato

20.09.2019

Chorvátske denníky priniesli alarmujúcu správu – dovozcovia chcú zasypať Chorvátsko starými zemiakmi z Nemecka. Nemci chcú vyprázdniť svoje sklady od starých zemiakov, aby ich mohli naplniť viac »

Buďme hrdí na ozbrojený odpor slovenského národa proti fašizmu

22.08.2019

Značná časť mladej generácie na Slovensku nemá ani len elementárne vedomosti z modernej histórie. Myslí si, že Európu v 2. svetovej vojne oslobodili Američania, že Slovenské národné povstanie viac »

tehotná žena, žena pred pôrodom

Rakúšanky budú chodiť rodiť do Bratislavy

29.01.2020 20:47

Rodičky, ktorých pôrod sa skomplikuje, by mali začať voziť z rakúskeho Hainburgu do bratislavských nemocníc.

Andrea Kalavská

Kalavská: Slovenské zdravotníctvo je starý tanker

29.01.2020 18:51

Bývalá ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská to povedala na konferencii tieňových ministrov zdravotníctva.

kia

Žilinskej Kii hrozí zastavenie výroby

29.01.2020 18:15

Štrajk autodopravcov zašiel už do krajností. Blokáda hraníc vyústila do obmedzenia automobiliek, na ktoré je odkázané slovenské hospodárstvo.

pocasie 30 1 2020

Zmrzneme vo februári? Počasie poriadne prekvapí

29.01.2020 17:39

Končí sa druhý zimný mesiac a čoskoro sa začne tretí. Už najbližšie dni naznačia, aký bude. Február často volajú studený - bude naozaj taký, akú má povesť?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 16777x
Priemerná čítanosť článkov: 2097x

Autor blogu

Kategórie