Založ si blog

VATRY ZVRCHOVANOSTI ZAPAĽUJÚ NACIONALISTI

Tak toto som sa dnes dozvedel zo slovenskej Wikipedie:
Na oslavu prijatia Deklarácie Slovenskej národnej rady sa v júli na desiatkach miest Slovenska konajú zhromaždenia občanov pri vatrách, ktoré dostali názov vatry zvrchovanosti. Tradícia vatier zvrchovanosti sa do značnej miery spája s politickými a občianskymi aktivitami NACIONALISTICKY ORIENTOVANEJ ČASTI slovenskej verejnosti. Už v jej počiatkoch si ju prisvojilo HZDS, do súčasnosti ju zachovávajú najmä Matica slovenská, SNS a Smer-SD.
To sme sa dočkali!!! Tí,ktorí oslavujú Deklaráciu zvrchovanosti ako historický prejav vôle Slovákov po národno-štátnej emancipácii, sú slovenskou Wikipédiou označení za nacionalistov. Tí, ktorí 17. júla zazerajú spoza kríčkov a s opovrhnutím komentujú oslavy ako trápne prejavy lokálpatriotizmu a národovectva, sú tí slušní, občianski a povolaní prevziať po najbližších voľbách vládu na Slovensku. Vrátane kádehákov, ktorí v roku 1992 Deklaráciu o zvrchovanosti v parlamente nepodporili, a liberálov, ktorí odjakživa hlásali, že boli proti vzniku slovenskej štátnosti.
Ako to spieva Richard Muller?
Prečo ľudia pália mosty
Prečo sú len takí sprostí…

Matovičovo „konečné riešenie“

18.10.2020

MATOVIČOVO „KONEČNÉ RIEŠENIE“ Matovič navrhuje celoplošné antigénové testovanie ako rozhodujúci inštrument pre vysporiadanie sa s koronovskou otázkou. Odhliadnime od toho, že krátke cesty zvyknú viesť do pekla, aj od toho, že tzv. konečných riešení pozná história viacero a nakoniec, buď neboli konečné alebo skončili tragicky. Pokúsme sa k téme pristúpiť [...]

STÍHAČKY, VLAKY A ČI DETI?

23.09.2019

Národná rada schválila razantné zvýšenie rodičovských príspevkov. Je to najlepšie opatrenie, aké parlament za štyri roky svojho fungovania prijal, pretože je smerované na podporu mladých rodín s malými deťmi. Možno mu vytknúť len dve veci – že prichádza až na konci funkčného obdobia vlády a parlamentu, a že problémy mladých rodín s deťmi rieši len vo [...]

Zemiaky nad zlato

20.09.2019

Chorvátske denníky priniesli alarmujúcu správu – dovozcovia chcú zasypať Chorvátsko starými zemiakmi z Nemecka. Nemci chcú vyprázdniť svoje sklady od starých zemiakov, aby ich mohli naplniť zemiakmi z novej úrody. Do Chorvátska ich dovozcovia dovezú za 1,50 kuna za kilogram, ale v obchodoch sa majú predávať najmenej za 3,99 kuna za kilo. Nízke dovozné ceny zároveň [...]

Eduard Chmelár

Chmelár s Blahom sú na akadémii nadbytoční

20.01.2021 07:41

Normalizácia a útok na intelektuálov alebo precenenie vlastnej dôležitosti? Chmelár a Blaha na Akadémii Policajného zboru skončili.

Michael Flynn / Steve Bannon / Donald Trump /

Trump udelil milosť svojmu bývalému poradcovi a hlavnému stratégovi Bannonovi

20.01.2021 07:20

Nejde však o konečné rozhodnutie, kým Trump nepodpíše príslušné dokumenty. Bannon čelil obvineniu z podvodu v súvislosti so zbierkou na stavbu múru na hranici s Mexikom.

Bangkok, Thajsko, protesty, demonštrácie

Ženu za urážku thajskej monarchie odsúdili na viac ako 43 rokov väzenia

20.01.2021 06:19

Súd žene pôvodne udelil až 87-ročný trest odňatia slobody. Neskôr jej ho však znížil o polovicu, pretože sa k činom priznala.

Odstup

ONLINE: Britskú mutáciu vírusu potvrdili už v 60 štátoch

20.01.2021 06:00, aktualizované: 07:48

Ďalší variant šíriaci sa z Juhoafrickej republiky, ktorý je - podobne ako britská mutácia - nákazlivejší ako pôvodná podoba koronavírusu, hlásili už z 23 krajín a teritórií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 22335x
Priemerná čítanosť článkov: 2482x

Autor blogu

Kategórie